Hírek
2022. Október 29. 09:51, szombat |
Belföld
Forrás: Ügyészség
107 millió forintot sikkasztottak ügyfelüktől a könyvelők
A Szombathelyi Járási Ügyészség különösen nagy értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emelt vádat azzal a két könyvelővel szemben, akik öt éven keresztül 107 millió forintot sikkasztottak el egyik ügyfelüktől.
A vád szerint a könyvelőket egy szombathelyi gazdasági társaság a könyvelési feladatok ellátása mellett azzal is megbízta, hogy a készpénzes árbevételüket a társaság folyószámláira fizessék be. A vádlottak a bankszámlák felett rendelkezési jogot kaptak, azokról utalásokat is teljesíthettek.
A két könyvelő a rájuk bízott összegeket azonban csak részben, vagy egyáltalán nem fizette be a sértett társaság folyószámláira, így összesen 68 millió forintot tulajdonítottak el jogtalanul. Cselekményüket a könyvelésben feltüntetett valótlan kölcsönköveteléssel leplezték.
A megvádolt nő és férfi ezen kívül a sértett gazdasági társaság vezető tisztségviselőinek tudta és beleegyezése nélkül – a megbízási díjukon felül – minden hónapban olyan összegeket is utaltak át maguknak, melyekről valótlan tartalmú számlákat állítottak ki és helyeztek el a könyvelésben. Az elkövetők ezzel a módszerrel további 39 millió forintot sikkasztottak el.
A Szombathelyi Járási Ügyészség végrehajtandó szabadságvesztés, közügyektől eltiltás és pénzbüntetés mellett a számviteli, könyvvizsgálói és adószakértői tevékenység végzésétől eltiltás kiszabását indítványozta a vádlottakkal szemben, akiknek büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
