Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2016. Április 01. 07:49, péntek | Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:

A belga hatóságok kiadják Franciaországnak Salah Abdeslamot

A belga hatóságok kiadják Franciaországnak Salah Abdeslamot

A belga hatóságok kiadják Franciaországnak a tavaly novemberi párizsi terrortámadások feltételezett főszervezőjét, Salah Abdeslamot, akit két héttel ezelőtt vettek őrizetbe Brüsszelben

- tájékoztatott a szövetségi ügyészség csütörtök este. "Jóváhagyták a kiadatást" - közölte a vádhatóság a belga bíróság csütörtöki döntésére hivatkozva.

A két ország hatóságainak még meg kell egyezniük az átszállítás részleteiről a VRT flamand közszolgálati televízió beszámolója szerint. Szakértők viszont azt közölték, hogy a kiadatásra ennek ellenére minden bizonnyal hamar sor fog kerülni.

A 26 éves, francia állampolgárságú Abdeslam ügyvédje délelőtt közölte, védence a lehető leghamarabb francia bíróság elé kíván állni, hogy az ottani hatóságokkal együttműködve "magyarázatot adjon" a november 13-án elkövetett merényletsorozatban játszott szerepére.

Abdeslamot március 18-án fogták el a brüsszeli Molenbeek negyedben, mindössze néhány száz méterre a szülei házától. A férfit, akit a rendőrök lábon lőttek az akció során, egy szigorúan őrzött börtönbe szállították Bruggeben.

A VRT arról számolt be az előző héten, hogy a nyomozók szerint Abdeslam és társai több helyszínen végrehajtott lőfegyveres rajtaütéseket terveztek Brüsszelben, és ezekkel egy időben mások öngyilkos robbantásokat követtek volna el. Abdeslam ügyvédje ugyanakkor korábban kijelentette, védencének nem volt tudomása arról, hogy merényletek várhatók a belga fővárosban.

A francia fővárosban hét helyszínen elkövetett tavaly novemberi merényleteknek 130 halálos áldozatuk volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 06:57, kedd | Külföld

Trump a NATO jövőjét is megkérdőjelezte a Hormuzi-szoros miatt

Nyomást gyakorol szövetségeseire Donald Trump: az amerikai elnök szerint a NATO jövője is veszélybe kerülhet, ha a tagállamok nem támogatják az Egyesült Államok fellépését a Hormuzi-szoros térségében.

2026. Március 16. 12:00, hétfő | Külföld

Március 15. - Nicusor Dan: ez jó alkalom arra, hogy értékeljük a romániai magyarok hozzájárulását nemzetünk fejlődéséhez

Nicusor Dan államfő és Ilie Bolojan miniszterelnök is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.

2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld

Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében

Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.