Városlista
2026. május 2, szombat - Zsigmond

Hírek

2012. Április 03. 14:07, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

A drágább benzin miatt nő a kenyér ára

A drágább benzin miatt nő a kenyér ára

Tovább folytatódik az üzemanyagár-emelkedés hazánkban. Holnaptól öt forinttal nő a benzin ára, így harmadik hete ismét csúcsot dönt a benzinár.

A benzin országos átlagos ára 450 forintra emelkedik. A gázolaj átlagára 442 forint marad.Az újabb emelés miatt a boltokban is magasabb árakkal találkozhatunk majd: a növekvő üzemanyagköltségek miatt ugyanis a pékek kénytelenek drágábban adni a kenyeret.

Werli József, a Magyar Pékszövetség szakmai titkára azt mondta a Magyar Hírlapnak: az elmúlt időszakban az üzemanyagárak emelkedése jelentősen megnövelte a sütőipari vállalkozások költségeit. „A vállalkozások eddig is csupán egyszázalékos nyereséggel dolgoztak, az egyre dráguló üzemanyagok miatt azonban mára sokan a tönk szélére sodródtak. A csődhullám csupán a sürgős és jelentős mértékű áremeléssel kerülhető el”. A szakember megjegyezte: itt elsősorban az átadási árak emeléséről van szó, ami elvileg nem érinti a fogyasztói árakat, hiszen azt a kereskedők határozzák meg. Azonban a szükségessé vált, jelentős mértékű áremelést nagy valószínűséggel a kereskedők áthárítják majd a fogyasztókra, így a közeljövőben drágább kenyérrel találkozhatunk a boltok polcain. A drágulás mértéke vállalkozásonként változhat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.