Városlista
2025. szeptember 27, szombat - Adalbert

Hírek

2016. Október 07. 07:36, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

A határvadásznak jelentkezők 15 százaléka nő

A határvadásznak jelentkezők mintegy 15 százaléka nő - közölte az országos rendőrfőkapitány személyügyi helyettese az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

Pozsgai Zsolt elmondta: eddig 5300-an érdeklődtek a lehetőségről, 1510 pályázatot nyújtottak be, közülük 215-en nők. Hangsúlyozta: aki rendőrnek jelentkezik, hivatást választ, már a kinevezésétől fogva életpályát tudnak kínálni a számára.

Szólt arról, hogy a toborzást szeptember 1-jén kezdték meg, a felvételi eljárás folyamatosan zajlik. A jelentkezők fizikai, pszichikai és alkalmassági vizsgálaton vesznek részt, s ha kifogástalan az életvitelük is, egy kéthónapos alapképzést kapnak. Már az alapképzés időtartama alatt megilleti őket munkabér, ez bruttó 150 ezer forint. Ha teljesítik az alapvizsgát, rendőr őrmesterként már 220 300 forintos bruttó alapbért keresnek.

A jelentkezőkkel 12 hónapos próbaidőt kötnek ki, ez idő alatt kiderül mindenkiről, hogy alkalmas-e erre a hivatásra, illetve ő maga is eldöntheti, valóban ezt a pályát képzeli-e el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 27. 09:42, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak

A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul

2025. Szeptember 27. 09:39, szombat | Belföld

A horvát kormány elutasítja, hogy nyerészkedne a Magyarországra szállított kőolajon

A horvátok szerint tudják garantálni Magyarország és Szlovákia olajszükségleteit.

2025. Szeptember 27. 09:36, szombat | Belföld

HM: nem volt magyar katonai drón ukrán területen

Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.

2025. Szeptember 27. 09:33, szombat | Belföld

Navracsics Tibor: ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra

A régióban élők számára fontos, hogy ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra