Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2016. Október 13. 14:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A hétvégén kissé melegszik a levegő

A hétvégén kissé melegszik a levegő

A hétvégén kissé melegszik a levegő, néhol 20 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, de jellemzően borús lesz az ég és többfelé várható eső

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, de csapadék nem valószínű. A Kisalföldön, a Bakonyban és az Alpokalján időnként megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet a Dunától keletre mínusz 1 és plusz 4, a Dunántúlon plusz 4 és 7 fok között valószínű. Napközben 9-16 fokig emelkedik a hőmérséklet, északkeleten lesz a leghidegebb, a Dél-Dunántúlon a legmelegebb.

Szombaton a déli óráktól helyenként kialakulhat záporeső, késő délutántól a Dunántúlon már szórványosan valószínű zápor, néhol zivatar. A légmozgás élénk, helyenként erős is lehet. A minimumhőmérséklet 3 és 9, a maximumhőmérséklet 14 és 20 fok között várható.

Vasárnap erősen felhős vagy borult időre lehet számítani és sokfelé várható eső, zápor. A leghidegebb órákban 6-11 fok lehet, napközben 11-17 fokig melegszik fel a levegő - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel