Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2019. Május 29. 13:29, szerda | Belföld
Forrás: mti

A távhőszolgáltatás terjedése csökkentené a károsanyag-kibocsátást

A távhőszolgáltatás terjedése csökkentené a károsanyag-kibocsátást

A távhőszolgáltatás terjedése csökkentené a károsanyag-kibocsátást - közölte a Főtáv Budapesti Távhőszolgáltató Zrt. kommunikációs csoportvezetője szerdán az M1 aktuális csatornán.

Herpai Attila azt mondta, ha a belvárosban 45 ezer lakás távhőszolgáltatást venne igénybe, évente 67 ezer tonnával kevesebb széndioxid és nyolcezer tonnával kevesebb egyéb káros anyag kerülne a légkörbe.

A környezetbarát jellege mellett a távhő előnye az is, hogy biztonságos, kényelmes és árban is versenyképes - tette hozzá.

A csoportvezető ezek miatt fontosnak tartja a fővárosi hőgyűrű kiépítését, amely a kilenc szigetszerűen működő hőkörzetet köti majd össze. Ennek köszönhetően bárhová szabadon lehet majd vinni az energiát, ami piaci árversenyt és a szmog csökkenését eredményezi - vélekedett.

Kitért arra is, a távhőnek régebben negatív megítélése volt, de már egyre többen veszik igénybe. Jövő év végére például 2200 lakóparki lakást fognak szolgáltatásba állítani - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 19. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 42. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: mi maradtunk egyedül Európában a béke útján

Miért éppen Budapest? Tegnap óta sokan kérdezik és találgatnak szerte a világban, miért lett Magyarország a helyszíne az amerikai és az orosz elnök találkozójának.

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót