Városlista
2026. január 5, hétfő - Simon

Hírek

2020. Január 19. 08:21, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A válság előtti szinthez közelít az autókereslet

A válság előtti szinthez közelít az autókereslet

Véget ért a "hét szűk esztendő" az autóiparban, az eladások a válság előtti szinthez közelítenek - mondta Várkonyi Gábor autóipari szakújságíró szombat reggel az M1 csatornán.

A szakértő elmondta, jelentős különbség a 2008 előtti kereslethez képest, hogy az akkori számok hátterében a "túltolt" hitelezés állt. A gazdasági válság után volt olyan év, amikor csak néhány tízezer autó fogyott a magyar piacon - tette hozzá.

Most már az éves eladások közelítenek a 200 ezerhez, ami nagyon szép teljesítmény, de arra, hogy ez így folytatódjon, nagyon kevés esély van - mondta, hozzáfűzve, ennek hátterében elsősorban a szigorú európai uniós környezetvédelmi szabályozás miatti drágulás áll.

Kifejtette, a drágulás - ami akár 10-15 százalékos is lehet - főként azokat a kicsi, illetve alsó-közép kategóriás autókat fogja érinteni, amelyek eddig megfizethetőek voltak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld

Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére

Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.

2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld

11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum

Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.