Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2012. Április 26. 14:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Agyhullámmal irányítható robotot mutattak be

Agyhullámmal irányítható robotot mutattak be

Svájci kutatók olyan robotot mutattak be, amelyet a részlegesen lebénult kísérleti személy pusztán agyi jeleivel képes volt irányítani.

A Svájci Szövetségi Technológiai Intézet kutatói szerint kísérletük egy lépéssel közelebb visz ahhoz, hogy a mozgáskorlátozott emberek egy robotavatáron keresztül könnyen kapcsolatba lépjenek környezetükkel. A sikeres keddi demonstrációban egy részlegesen végtagbénult páciens vett részt, aki elképzelte, hogy felemeli ujjait, és azokkal egy robotot irányít. Maga a robot azonban a Sion városában lévő kórháztól mintegy 100 kilométerre lévő laboratóriumban volt.

Hasonló kísérleteket már az Egyesült Államokban és Németországban is végeztek korábban, ám ez az első eset, ahol egy egyszerű sisak segítségével sikerült megvalósítani a részlegesen bénult páciens agyi jeleinek rögzítését, mindenféle beültetett implantátum nélkül.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere

Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.