Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2019. Január 28. 16:13, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Al Di Meola ad koncertet márciusban a pécsi Kodály Központban

Al Di Meola ad koncertet márciusban a pécsi Kodály Központban

A Grammy-díjas gitáros, Al Di Meola ad koncertet március 15-én a pécsi Kodály Központban, ahol tavaly megjelent, Opus című albumát mutatja majd be a közönségnek.

A Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. (ZSÖK) hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a 64 éves zenész 2015-ös, telt házas pécsi koncertje után Kemuel Roig (zongora) és Fausto Beccalossi (harmonika) táraságában tér vissza a koncertközpont színpadára az Opus & More 2019 című előadásán.

Al Di Meola ez elmúlt évtizedekben szinte az összes létező fontos díjat begyűjtötte, amit egy gitáros kaphat. Dalaiban sikeresen ötvözi a jazz, a világzene, a funk és a soul elemeit. Olyan neves előadókkal dolgozott már együtt, mint Stevie Wonder, Chick Corea, Paco De Lucia, Luciano Pavarotti, Phil Collins és Santana - ismertette a ZSÖK.

Mint felidézték, Al Di Meola legújabb stúdióalbuma, az Opus 2018. február 23-án jelent meg.

Al Di Meolát Magyarországhoz és a magyar zenészekhez szoros munkakapcsolat fűzi. Pécsett 1995 és 2015 között hat alkalommal lépett fel, és kápráztatta el szenvedélyes örömzenéjével a közönséget - idézte a kommüniké Páva Zsoltot (Fidesz-KDNP), a baranyai megyeszékhely polgármesterét, akinek vélekedése szerint a világ egyik legismertebb gitárosa zenéjében ötvözi a múltat a jelennel, egyesíti a technikát a mély érzésekkel és érzelmekkel.

Címkék: Al Di Meola, koncert, pécs

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.