Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2012. Július 03. 11:45, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Az ügyészséghez fordul a Jobbik a közbeszerzési törvény sorozatos megsértése miatt

Az ügyészséghez fordul a Jobbik a közbeszerzési törvény sorozatos megsértése miatt

A Jobbik miskolci képviselői a Közbeszerzési döntőbírósághoz, illetve az ügyészséghez fordulnak a közbeszerzési törvény sorozatos megsértése miatt, amiért a törvényben foglaltak ellenére a borsodi megyeszékhely fideszes városvezetése nem helyi vállalkozásokat, hanem külföldi multinacionális cégeket bíz meg a helyi építési, felújítási munkálatok kivitelezésével. Erről Egyed Zsolt beszélt keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.

Az ellenzéki politikus emlékeztetett rá, hogy a közbeszerzési törvény szerint amennyiben lehetőség van rá, úgy helyi vállalkozásokat kell előnyben részesíteni a helyi beruházások kapcsán. Egyed Zsolt szerint a miskolci városvezetés ezt a szabályt nem veszi figyelembe és helyi építési vállalkozások helyett nemzetközi óriásvállalatokkal végezteti el a munkákat.
A Jobbik szerint ez a gyakorlat felháborító és jól mutatja, hogy a jelenlegi kormány is ugyanazt a politikát folytatja, mint az előző MSZP-s kabinet. Egyed Zsolt úgy fogalmazott: a különbség csak annyi, hogy amíg az MSZP a nemzetközi vállalatok támogatásáról is beszélt, addig a Fidesz a szavak szintjén a hazai vállalkozásokat támogatja, tettek szintjén azonban az országot "két év alatt az oligarchák országává változtatta".

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld

NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során

Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.

2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld

Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt

Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.

2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld

Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI

A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F

2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld

Felhős, csapadékos idővel indul a hét

Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.