Hírek

2012. Január 09. 07:52, hétfő | Sport
Forrás: mno.hu

Cseh és holland Eb-arany a Városligeti Műjégpályán

A férfiaknál a holland Sven Kramer, a nőknél címét megvédve a cseh Martina Sablikova győzött a gyorskorcsolyázók budapesti összetett Európa-bajnokságán.

A Városligeti Műjégpályán rendezett viadalon a sportág legendája, az ötszörös olimpiai bajnok német Claudia Pechstein 39 évesen ezüstérmet szerzett.

Az Európa-bajnokság záró napjára a női versenyből az 5000 méteres szám maradt, s ebben már csak a legjobb tizenkét korcsolyázó mérethette meg magát. Az egyetlen magyar induló, Tóth Ágota számára szombaton véget ért az Eb, hiszen három táv után a 22. helyet foglalta el. Az élen a címvédő cseh Martina Sablikova állt, aki a 2010-es vancouveri olimpián 3000 és 5000 méteren is aranyérmes volt, s mindenki tisztában lehetett vele, ha nem esik el, akkor megnyeri az Eb-t.

Az utolsó előtti párban a második helyen álló holland Ireen Wüst – ő is kétszeres olimpiai bajnok – 7:43,59 perc alatt teljesítette az 5000 métert, akkor ez volt a legjobb időeredmény, ezután azonban Sablikova és a német Claudia Pechstein is alaposan túlszárnyalta: Sablikova 7:22,38-as, Pechstein 7:34,51-es időt jegyzett. Mindez azt jelentette, hogy az immár negyedik összetett Eb-címét szerzett, 24 éves, cseh versenyző mögött a németek ötszörös olimpiai bajnok legendája 39 esztendősen kaparintotta meg az ezüstérmet. A győztest felállva éltette a közönség legnagyobb részét kitevő holland tábor is, de a legboldogabbak természetesen a Csehországból érkezett, egyenszerelésbe öltözött Sablikova Fan Club tagjai voltak. Kedvencük 1500, 3000 és 5000 méteren is a legjobbnak bizonyult a Városligetben.

A férfiaknál 1500 méteren a holland Sven Kramer, az 5000 méter vancouveri olimpiai bajnoka volt a leggyorsabb, de az összetettben maradt a második, mert honfitársa, a távon harmadik Jan Blokhuijsen 1,12 másodpercet megőrzött az előnyéből. A bronzérmes pozícióban levő lett Haralds Silovs már 24,06 másodperc hátrányban volt, így azt borítékolni lehetett, hogy hollandoké lesz az arany és az ezüst is.

A szurkolóikkal érkezett fúvószenekarnak köszönhetően kiváló volt a hangulat a narancssárgában pompázó lelátókon. Blokhuijsen már szombaton kijelentette, hogy rutinosabb honfitársa a legjobb a mezőnyben, és igaza is lett. A záró számban, 10 000 méteren Kramer az utolsó párban 13:45,05 perces időt jegyzett, közel hét és fél másodpercet vert riválisára, és ötödször lett összetett Európa-bajnok. Az ezüst Blokhuijsen, a bronz a norvég Havard Boekko nyakába került. Kramer 1500, 5000 és 10 000 méteren is első lett, miként Sablikovát, őt is csak 500 méteren tudták legyőzni.

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,

2024. Április 26. 06:49, péntek | Sport

Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Telekom Veszprém házigazdaként csak egyszer vezetett, mégis 32-31-re legyőzte a dán Aalborgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csütörtöki, első mérkőzésén.

2024. Április 26. 06:45, péntek | Sport

Női labdarúgó MK - Ismét megvédte címét az ETO FC Győr

Ismét megvédte címét az ETO FC Győr a labdarúgó Simple női Magyar Kupában, mivel a csütörtöki döntőben 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 3-2-re legyőzte az MTK Budapest csapatát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.