Hírek
2022. Április 08. 14:02, péntek |
Kék hírek
Forrás: infovárosok/illusztráció: police.hu
Elborult az agya – ezt mondta az 50-szer szúró nő
A BRFK nyomozói befejezték a nyomozást azzal a nővel szemben, aki a gyanú szerint két éve megölt egy férfit Terézvárosban.
A fővárosi rendőrök 2020. április 17-én érkeztek a VI. kerületi Bajza utca egyik lakásába, mert bejelentést kaptak, hogy ott egy halottat találtak – közölte a rendőrség.
A nyomozók a helyszínen szemlét tartottak, és megállapították, hogy a férfi halálát idegenkezűség okozta, ezért a Budapesti Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Osztálya emberölés bűntett gyanúja miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen.
Az eljárás során megállapították, hogy a 64 éves áldozat 2020. április 16-án a Nyugati pályaudvarnál találkozott egy nővel, akivel a férfi lakására mentek. Az újdonsült ismerősök összevesztek, a nő pedig egy késsel mintegy ötven alkalommal megszúrta és vágta a férfit, aki a bántalmazásba belehalt. Az asszony a lakásból műszaki cikkeket, szerszámokat és kávét vett magához, majd elment.
Az életvédelmi nyomozók órákon belül azonosították a feltételezett elkövetőt. A 44 éves T. Olgát másnap reggel fogták el. A nőt emberölés bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki, melynek során azt mondta; „Nem tudom hogyan, de elborult az agyam.”
A nyomozók a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az iratokat a napokban átadták az illetékes ügyészség részére.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
2025. November 02. 08:38, vasárnap | Kék hírek
Halálos lakástűz Téten
Egy nő meghalt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Téten, ahol szombaton tűz keletkezett egy családi házban - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.
2025. Október 31. 08:07, péntek | Kék hírek
Rendőrség: több mint 2 tonna, magyar irányítású bűnbandához köthető kokaint foglaltak le Dominikában
A magyar, a szlovák, a spanyol és a német hatóságok együttműködése nyomán 2,2 tonnányi, egy magyar irányítású bűnbandához köthető kokain szállítmányt foglaltak le a dominikai Caucedo kikötőjében az ottani hatóságok
2025. Október 30. 07:34, csütörtök | Kék hírek
Halálra vert egy férfit két fiú egy hajdúnánási buszmegállóban
Halálra vertek egy férfit egy hajdúnánási buszmegállóban, a két fiatalkorú gyanúsítottat elfogták - közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán a rendőrség honlapján.
