Hírek
2022. Március 27. 09:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Elpusztult egy kiscica a kegyetlen férfi miatt
Állatkínzás miatt gyanúsítottként hallgattak ki egy jászdózsai férfit a rendőrök.
A 40 éves férfi péntek este szóváltásba keveredett női lakótársával. A vita közben a férfi megragadta a hálószobában tartózkodó macskát és nagy erővel nekidobta a szoba ajtajának. A 10 hónapos kiscica a bántalmazás következtében elpusztult. Ezt követően megfogta az állat tetemét és kidobta az udvarra – közölte a rendőrség.
A rendőrök előállították a férfit a Jászberényi Rendőrkapitányságra és gyanúsítottként kihallgatták. Tettét azzal indokolta, hogy nem szereti a macskákat és felbosszantotta, hogy az állat felment az ágyra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld
Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást
Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
