Hírek
2018. Május 31. 19:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Esősebb, de továbbra is meleg idő várható június első napjaiban
Pénteken néhol akár 34 fok is lehet, majd egy-két fokkal enyhül, de június első napjaiban is marad a meleg időjárás. A hétvégén ismét többfelé várható zápor, zivatar
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-nek.
Pénteken a több-kevesebb napsütés mellett a Dunántúl nyugati részén és északkeleten szórványosan, másutt helyenként alakul ki zápor, zivatar. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatar környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-18, a legmagasabb 28-34 fok között valószínű.
Szombaton több órára kisüt a nap, de több helyen várható zápor, zivatar, és felhőszakadás is lehetséges. Zivatarok környezetében átmenetileg erős, viharos lehet a szél. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet. Napközben 25-32 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap is kisüt a nap, és ekkor is több helyen várható zápor, zivatar, felhőszakadás. (Legnagyobb eséllyel az ország északkeleti harmadában várható csapadék.) A szél megélénkül, zivatar környezetében átmenetileg megerősödhet, viharossá is fokozódhat. A minimumhőmérséklet 13-19, a maximumhőmérséklet 24-30 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 07. 07:41, kedd | Belföld
Magyar Péter: még Isztambulban is nevettek, hogy a Fidesz akar tüntetni a demokrácia mellett
Még Isztambulban is hangosan felnevettek, amikor meghallották, hogy a Fidesz akar tüntetni az alkotmányosság és a demokrácia mellett - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán.
