Városlista
2025. szeptember 24, szerda - Gellért

Hírek

2013. November 29. 11:50, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Feljelentést tett a Fidesz a kislétai videó miatt

Feljelentést tett a Fidesz a kislétai videó miatt

A nyírbátori körzet fideszes képviselője, Simon Miklós ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen, mert szerinte az Együtt-PM szövetség által Kislétán készített videó alkalmas a becsület csorbítására.

Simon Miklós pénteken azt mondta, véleménye szerint a közzétett kép- és hangfelvétel - amelyen egy fiatalember azt állítja, hogy pénzért toboroztak embereket Bajnai Gordon elleni tüntetésre - alkalmas lehet a kislétai polgármester és a helybeli emberek becsületének csorbítására, valamint a Fidesz lejáratására.
Úgy vélekedett: a baloldal nem tanult a bajai videóból, és Kislétán is megpróbálkoztak a hamisítással.
"Engem különösen az háborít fel, hogy a szegény sorsú embereket használják fel az alantas céljaik elérésére, és ezért is éreztem kötelességemnek a feljelentés megtételét" - fogalmazott.
Kérdésre válaszolva elmondta: ő is sajtóból értesült arról, hogy a Bajnai Gordon stábjából érkező emberek pénzt fizettek egy helyi fiatalembernek a nyilatkozatáért.
Simon Miklós azt mondta, számára egyértelmű: a fiatalember nem az Együtt-PM által közzétett videón mondott igazat, hanem később, az M1 Híradójában.
Az Együtt-PM szombaton tett közzé egy videót, amelyen egy férfi arról beszél, közmunkásoknak ötezer forintot ajánlottak azért, hogy a szövetség vezetője, Bajnai Gordon ellen tüntessenek Nyírbátorban. Az M1 Híradójának viszont hétfőn azt mondta a férfi: tízezer forintot fizettek neki, hogy azt állítsa, pénzért toboroztak demonstrálni közmunkásokat.
Karácsony Gergely a pártszövetség politikusa kedden azt közölte: az Együtt-PM nem fizetett a kislétai videón szereplő közmunkásnak, ezért hivatali hatalommal visszaélés miatt feljelentést tesznek ismeretlen tettes ellen, hogy kiderüljön, a férfi miért állította ezt.

A vágatlan kislétai videó az Együtt 2014 Facebook oldalán. A videó szerintük őket igazolja.

Címkék: Pártok-Fidesz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 24. 06:57, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: húszmilliárd forint értékű beruházást hajt végre az amerikai Genesys Magyarországon

Húszmilliárd forintos értékű beruházást hajt végre a Genesys amerikai technológiai vállalat Budapesten, amely immár a nyolcadik beruházás az Egyesült Államokból Donald Trump elnök idei hivatalba lépése óta -

2025. Szeptember 24. 06:53, szerda | Belföld

Orbán Viktor: ötvenezer álláshely jön létre az új gyáraknak köszönhetően az Alföldön

Az új gyáraknak köszönhetően ötvenezer új álláshely jön létre a következő időszakban az Alföldön

2025. Szeptember 24. 06:51, szerda | Belföld

Trump Magyarország orosz energiáról való leválásáról beszélt

Azt mondta, hogy Orbán a barátja és ha megkéri, szerinte abbahagyja az orosz energia vásárlását.

2025. Szeptember 23. 07:31, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon

Magyarország nem akarja, hogy az Európai Unió harcban álljon, ezért nem támogatja Ukrajna uniós tagságát sem - mondta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.