Hírek
2011. Augusztus 26. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Fenntarthatatlan a Malév üzleti modellje
A Malév által követett üzleti modell fenntarthatatlan, hiába rendezik a légitársaság pénzügyeit, az újabb segítségre fog szorulni – így véli a Gazdasági Rádiónak nyilatkozó légügyi szaktanácsadó.
A tulajdonos magyar állam ismételten tőkeemelést hajtott végre a társaságnál; gyakorlatilag elengedte tavalyi hiteleit és újabb kölcsönt adott nagyjából 20 milliárd forintos értékben.
Bognár András szerint a diszkont légitársaságok előretörésére a Malév nem tudott reagálni, és az is irányjelző lehet, hogy a legforgalmasabb nyári időszak alatt történt a tőkeemelés. Kérdéses, hogy milyen külföldi befektetőnek kell egy veszteséges légitársaság, annak tükrében is, hogy uniós eljárás indult éppen az állami támogatás miatt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.