Városlista
2025. szeptember 28, vasárnap - Vencel

Hírek

2017. Március 09. 11:18, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Folytatódik az Otthon melege program

Folytatódik az Otthon melege program

Folytatódik az Otthon melege program, megjelent a családi házak és társasházak komplex fűtéskorszerűsítését, kazán- és konvektorcseréjét,

illetve a kiegészítő elemek, például kémények felújítását, cseréjét támogató pályázat - mondta Szabó Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejlesztési és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

Az államtitkár közölte, hogy a támogatási kérelmeket június 6-tól elektronikus úton lehet benyújtani a pályázati portálon keresztül ügyfélkapus regisztrációval, egy pályázó legfeljebb 700 ezer forintot kaphat, a vissza nem térítendő támogatás összege nem haladhatja meg a felújítás teljes költségének a 40 százalékát.

Szabó Zsolt szerint a 3,5 milliárd forintos keretösszeg mintegy 7 ezer háztartás fűtésének korszerűsítésére lehet elegendő. Hozzátette, hogy a pályázatba a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) lakóépületek energiahatékonyságát támogató, visszatérítendő támogatását is be lehet vonni legfeljebb 50 százalékos arányban, 10 százalékos önerő mellett.

Elmondta, hogy hasonló, komplex, kéményátépítést is támogató pályázat még nem jelent meg, a kiírás szerint valamennyi anyag- és szolgáltatási költség elszámolható, ami a beruházáshoz kapcsolódik, így például radiátorok, hőszabályozók, és korszerű, energiahatékony konvektorok beszerzésére is lehet fordítani a támogatást.

Az államtitkár bejelentette azt is, hogy az Otthon melege program várhatóan májusban újabb, 700-800 millió forintos keretösszegű pályázat kiírásával folytatódik, amely a háztartási gépek (hűtő- és fagyasztógépek, illetve mosógépek) cseréjét támogatja majd.

Címkék: otthon melege, program

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 27. 09:42, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a BMW debreceni gyárának megnyitása óriási lökést fog adni a magyar autóiparnak

A BMW debreceni gyárának megnyitása hatalmas lökést fog adni az autóiparnak, s ezzel a teljes magyar ipari teljesítménynek, ráadásul több más hasonló nagyberuházás is rövidesen termőre fordul

2025. Szeptember 27. 09:39, szombat | Belföld

A horvát kormány elutasítja, hogy nyerészkedne a Magyarországra szállított kőolajon

A horvátok szerint tudják garantálni Magyarország és Szlovákia olajszükségleteit.

2025. Szeptember 27. 09:36, szombat | Belföld

HM: nem volt magyar katonai drón ukrán területen

Nem igaz Volodimir Zelenszkij ukrán elnök állítása, miszerint magyar katonai drón volt ukrán területen - közölte a Honvédelmi Minisztérium pénteken az MTI-vel.

2025. Szeptember 27. 09:33, szombat | Belföld

Navracsics Tibor: ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra

A régióban élők számára fontos, hogy ne csak üdülőhelyként gondoljunk a Balatonra