Városlista
2025. december 26, péntek - KARÁCSONY

Hírek

2015. Június 06. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: MTI/fotó:illusztráció

Halált okozhat a tiltott fogyasztószer

Halált okozhat a tiltott fogyasztószer

Nemzetközi riasztást adott ki egy igen veszélyes, 2,4-dinitro-fenol (röviden DNP) nevű anyag miatt az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az Interpol - tájékoztatott minderről az ÁNTSZ.

A közlemény szerint az anyag fogyasztó hatását régóta ismerik, de az 'már kis mennyiségben is súlyos, akár halált okozó mérgezést okoz'. Az eredetileg ipari felhasználási célú szert először 1938-ban, majd később 2003-ban ismételten betiltották.

Jelentések szerint azonban az elmúlt 2-3 évben újra észlelték a szer fogyasztását. Most egy a közelmúltban az Egyesült Királyságban történt eset miatt adtak ki riasztást a hivatalos szervek. A DNP-ről részletes tájékoztató található az ÁNTSZ honlapján - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld

Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül

Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében

2025. December 26. 09:23, péntek | Külföld

Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony áradásokkal, villámáradásokkal, földcsuszamlásokkal

Kaliforniában rekordmértékű esőt hozott a karácsony, az állam déli részén vészhelyzetet hirdettek áradások, villámáradások, földcsuszamlások miatt.

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.