Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2012. Augusztus 14. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: Starovic Tibor, az MTI tudósítója jelenti

Hamarosan kezdődik Közép-Európa legnagyobb reggae fesztiválja

Hamarosan kezdődik Közép-Európa legnagyobb reggae fesztiválja

Öt év alatt a legnagyobb közép-európai reggae eseménnyé nőtte ki magát az Uprising fesztivál, amely augusztus 24-én nyitja meg kapuit a pozsonyi Aranyhomokon (Zlaté Piesky).

A rendezvény az elmúlt években elsősorban a reggae kedvelőinek már-már kultikus összejövetelévé fejlődött, ugyanakkor a szervezők szerint a kínálat a könnyűzene ennél szélesebb spektrumát öleli fel.
Silvia Turnerová, a fesztivál pr-menedzsere szerint a kétnapos rendezvényre az idén is több tucat neves fellépőt várnak, a reggae, a dancehall, a ska és a dub képviselői mellett lesznek hip-hop, ragga-jungle és drum and bass zenekarok is, de a latino zene kedvelői sem maradnak hoppon.
"Tavaly napi 10-15 ezren látogattak ki az Aranyhomok-tó tőszomszédságában zajló fesztiválra, az idén is legalább ennyi embert várunk" - mondta az MTI-nek Turnerová. Hozzátette: az idei fesztivál legnagyobb nevei között található az amerikai-jamaikai Tarrus Riley, az ezúttal teljes felállásban Pozsonyba látogató brit Asian Dub Foundation és a szintén brit Zion Train. Rajtuk kívül bizonyára sokan lesznek kíváncsiak a tavaly nagy sikert aratott német-francia összeállítású Irie Révoltés-ra vagy éppen a szlovák ska legendájának számító Polemicra is.
Az egész sornyi kísérőrendezvényt is felvonultató Uprisingot az idén is sikerült bővíteni, ezúttal már négy színpad kínálata közül válogathatnak a látogatók.
A Pozsony legnagyobb természetes vízfelülete, az Aranyhomok-tó szomszédságában zajló fesztivált hagyományosan augusztus utolsó hétvégéjén tartják, mint arra elnevezése, az Uprising (Felkelés) is utal, a szlovák nemzeti felkelés augusztus 29-i emléknapjához időzítve.

Címkék: Kultúra-zene

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.