Hírek
2017. Február 13. 11:49, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Harmadfokú készültség Tiszafüred és Tiszakeszi között
Harmadfokúra növelte az árvízvédelmi készültséget hétfő reggel 6 órakor a Tisza bal partján Tiszafüred és Tiszakeszi között a folyón érkező zajló jég zavartalan levonulásának biztosítása érdekében a tiszántúli vízügy
- közölte az igazgatóság védelemvezetője az MTI-vel. Bara Sándor közleménye szerint a védelmi szakaszon szolgálatot teljesítő, megerősített őrszolgálat tagjai folyamatosan figyelemmel kísérik a zajló jég levonulását a gátőri vízmércék óránkénti leolvasásával.
Ugyanakkor a Tisza bal partján, Tiszatarján és Rakamaz között a szombat estétől érvényben lévő harmadfokú árvízvédelmi készültséget elsőfokúra mérsékelte az igazgatóság hétfőn, miután a folyó felső szakaszáról érkező jég levonult - tette hozzá az igazgató.
Bara Sándor közlése szerint a belvíz ellen továbbra is öt szakaszon védekeznek, az elöntött területek nagysága jelenleg 6 200 hektár, ennek nagy része vetés és szántóterület. A térségben 25 szivattyútelep üzemelt, ezek egy nap alatt együttesen csaknem 1,2 millió köbméter belvizet emelnek át a befogadó folyókba, csatornákba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
