Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2020. Február 18. 10:00, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: police.hu

Idegen házba ment be aludni, távozáskor vitte a kocsikulcsot

Idegen házba ment be aludni, távozáskor vitte a kocsikulcsot

Idegen lakásba ment be aludni egy férfi Komáromban a minap, távozásakor ráadásul a tulajdonos autójának indítókulcsát is magával vitte.

Szállást keresett Komáromban egy 49 éves férfi vasárnap este. Először a vasútállomáson egy padon akart aludni, de amikor onnan elküldték, elindult, hogy keressen egy helyet, ahol az éjszakát töltheti. Véletlenszerűen ment be egy lakásba, ahol lefeküdt, de amikor az ott lakó férfi hazaért, elzavarta onnan. Az ismeretlen, mielőtt távozott, magához vette a sértett autójának indítókulcsát, ami az asztalon volt – közölte a rendőrség közleményében.

A tulajdonos ezután tett bejelentést a hatóságnál. Az egyenruhások a személyleírás alapján rövid időn belül elfogták K.A.-t és előállították. Ellene jogtalan elsajátítás és magánlaksértés gyanúja miatt indítottak eljárást.

A férfi beismerte a bűncselekmények elkövetését. Elmondta, hogy amikor rájött, hogy más kulcsa van nála, azt kidobta egy kukába. Ezt a rendőrök megtalálták és visszaadták a tulajdonosának. A férfit őrizetbe vették, és kezdeményezték bíróság elé állítását.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.