Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2017. Október 04. 12:32, szerda | Belföld
Forrás: mti

Illegális beavatkozások miatt indult eljárás egy plasztikai sebész ellen

Illegális beavatkozások miatt indult eljárás egy plasztikai sebész ellen

Plasztikai sebészt gyanúsítanak csődbűncselekmény elkövetésével a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) dél-dunántúli pénzügyi nyomozói.

A gyanú szerint az orvos engedélyek nélkül 111 emberen végzett szépészeti beavatkozásokat egy Somogy megyei magánklinikán - tájékoztatta a NAV szerdán az MTI-t.

A klinika sokáig sikeresen működött, de idővel fizetésképtelenné vált és felszámolás alá került - írták a közleményben.

A felszámoló az intézmény korábbi eredményeire tekintettel engedélyt adott arra, hogy a klinika a felszámolási eljárás alatt, a beavatkozások és a bevételek folyamatos ellenőrzése mellett tovább működhessen. Mivel a megmentésre tett lépések nem vezettek eredményre, a felszámoló felfüggesztette a klinika működését, a tisztiorvosi szolgálat pedig visszavonta a kórházat üzemeltető cég engedélyét - ismertette a NAV.

A sebész azonban tovább dolgozott a klinikán, három hónapon át praktizált felszámolói és érvényes tisztiorvosi engedély nélkül. Az illegálisan szerzett bevétellel nem számolt el a felszámolónál, így az intézmény hitelezői elestek attól, hogy követeléseik a befolyt összeg erejéig megtérüljenek - olvasható a közleményben.

A pénzügyi nyomozók az ügy iratait továbbították a Szekszárdi Járási és Nyomozó Ügyészségre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág

A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben