Hírek
2026. Június 10. 10:00, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Iráni konfliktus - Donald Trump: az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek
Donald Trump szerint az Iránnal zajló tárgyalások végső szakaszukba értek, akár napokon belül aláírható a megállapodás.
Az amerikai elnök hétfőn éjszaka New York repülőterén újságírók előtt nyilatkozva úgy fogalmazott, hogy "nagyon-nagyon közel van egy nagyon erős egyezség", amit akár 2-3 napon belül aláírhatnak, miután nem maradtak vitás pontok.
Megismételte, hogy a megállapodás létrejöttét követően azonnal megnyílik a Hormuzi-szoros.
Az elnök szerint az Irán ellen érvényben lévő blokád "erőteljesebb a bombázásnál".
Donald Trump közölte, hogy épségben van az Omán partjainak közelében lezuhant katonai helikopter kéttagú legénysége, akiket a tengerből mentettek ki.
Az amerikai hadsereg közel-keleti térségért illetékes Középső Parancsnokságának (Centcom) kedden reggel kiadott közleménye szerint az Apache helikopter járőrfeladatot látott el, amikor hétfőn lezuhant az Ománi-öböl felett. A fedélzetén tartózkodó katonákat két órán belül megtalálták, állapotuk stabil, az incidens okát egyelőre vizsgálják.
Az amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalon később azt közölte, hogy a helikoptert Irán lőtte le. "Az Egyesült Államoknak szükségszerűen válaszolnia kell erre a támadásra" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.
