Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2016. Január 07. 08:04, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI - fotó: MTI

Jelentősen nőttek az útdíjbevételek tavaly

Jelentősen nőttek az útdíjbevételek tavaly

Több mint 243 milliárd forint bevétel származott az útdíjakból tavaly, míg három éve még kevesebb mint 70 milliárd forint folyt be ebből a forrásból

- írja a Világgazdaság a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. adataira hivatkozva csütörtöki számában.A lap szerint a teherautók által használt e-útdíjból (HU-GO) származó bevétel meghaladta a bruttó 185,7 milliárd forintot, az e-matricából 57,8 milliárd forint folyt be 2015-ben. A HU-GO-bevételek növekedésében szerepet játszott a díjköteles hálózat bővülése mellett az is, hogy 2015. januártól 5 százalékkal emelték a tarifáját.

Az e-matrica díja évek óta változatlan, azonban tavaly 900 ezerrel többet értékesítettek belőle az egy évvel korábbinál. A megyei matrica bevezetése jellemzően a havi matricákat szorította ki.

Mint írják, az internet és az online kereskedelem térnyerése ellenére az autósok továbbra sem vásárolnak nagyobb arányban interneten e-matricákat, mint három éve. Az autósok mintegy 10 százaléka veszi meg a matricát az interneten keresztül, míg több mint 85 százalékuk viszonteladóktól szerzi be.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését

Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -

2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld

Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot

A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő

2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.