Hírek
2013. November 11. 09:51, hétfő |
Kék hírek
Forrás: Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság | Fotó: police.hu
Jó heccnek gondolták
„Ki fogok szúrni száz kereket, megdöntöm a rekordomat.”
A Nagyatádi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya nyomozást rendelt el 2013. november 10-én garázdaság bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy csurgói és három berzencei lakos ellen.
A felmerült információk alapján 2013. november 10-én 7 óra 10 perckor érkezett az első bejelentés a rendőrség ügyeletére, hogy Csurgó településen egy személygépjárművet megrongáltak, a jármű gumiabroncsait kiszúrták. Az első bejelentést további 13 hasonló követte. A helyszínekre kiérkező rendőrök megállapították, hogy az éjszaka folyamán az ismeretlen tettesek 13 darab személygépjármű és egy segédmotor-kerékpár kerekeinek gumiabroncsait kiszúrták egy késsel, valamint a Tűzoltóság kapujának jelzőlámpa-buráját is letörték, a közvilágítás egy részét Csurgó városban megszüntették, valamint eltulajdonítottak két segédmotor-kerékpárt.
A helyi rendőrök az egész napos adatgyűjtést követően eljutottak négy személyhez, akik a 2013. november 9-én éjszaka folyamán történt események elkövetésével összefüggésbe hozhatóak. A házkutatások során az elkövetéshez használt kést, továbbá a két ellopott segédmotor-kerékpárt is megtalálták a nyomozók. A rendőrök K. János és B. Dániel 18 éves berzencei fiatalembereket, továbbá egy 17 berzencei és egy 15 éves csurgói fiút is előállítottak a Nagyatádi Rendőrkapitányságra.
A négy személyt a nyomozók – szabadlábon hagyásuk mellett - gyanúsítottként hallgatták ki, akik a 2013. november 9-én éjszaka elkövetett cselekmények mindegyikét beismerték, továbbá azt, hogy 2013. szeptemberében Csurgó belterületén a vasúti átjáróban elhelyezett félsorompókat két alkalommal is megrongálták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:29, csütörtök | Kék hírek
BRFK: ellopott, majd kórházi inkubátorban hagyott egy csecsemőt egy nő Budapesten
2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek
BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban
Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen
2025. November 05. 07:30, szerda | Kék hírek
Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Szentmártonkátán
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
