Hírek
2022. Március 03. 14:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Két embert halálra gázolt a vonat Tatán

Tata-Tóvároskertnél egy vasúti átjáróban két embert elgázolt a vonat, az átjáróban a fény- és félsorompó piros jelzést mutatott - közölte honlapján a vasúttársaság.
Az MTI információi szerint egy férfi és egy nő akart gyalogosan átkelni a síneken, és a balesetben mindketten életüket vesztették.
A Mávinform közleménye szerint a baleseti helyszínelés miatt Tata és Tatabánya között csak az egyik vágányon közlekedhetnek a vonatok. A Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon emiatt 15-20 perces késések várhatók.
A balesetben érintett, Kolozsvárra, illetve közvetlen kocsikkal Nagybányára közlekedő 143-as Transilvania-Szamos EuroCity vonat a Keleti pályaudvartól a menetrendje szerint, egy tartalék szerelvénnyel közlekedik tovább. A Nagybánya felé utazóknak Püspökladányban egy másik szerelvényre kell átszállniuk.
A szerelvényen utazók, valamint a Tatabányán vagy Budapest-Kelenföld állomáson felszálló utasok a Keleti pályaudvarról 17.40-kor Brassóba induló 407-es Corona InterCity vonattal utazhatnak tovább Kolozsvár felé - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat