Hírek
2018. Szeptember 20. 08:12, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Két településen lesz vasárnap időközi önkormányzati választás

Két településen tartanak vasárnap időközi önkormányzati választást: Bihartordán polgármestert, Kelevíz községben polgármestert és képviselőket is választanak.
A Hajdú-Bihar megyei Bihartordán azért kell polgármester-választást tartani, mert a település eddigi vezetője, Módos Imre (Fidesz-KDNP) elhunyt. A tisztségért három független jelölt verseng: Guth Zoltán, Németi Ferenc és Serdült János Csaba. A választói névjegyzékben 760 helybéli szerepel.
A Somogy megyei Kelevíz községben azért volt szükség az időközi választásra, mert a képviselő-testület idén június végén feloszlatta magát. A vasárnapi voksoláson a polgármesteri székért két független jelölt, Vargáné Balatincz Krisztina jelenlegi településvezető és Vida János indul, a négy képviselői helyre tizenegy független jelölt pályázik. A választáson a Marcalihoz közeli mintegy 380 lakosú község 271 választópolgára voksolhat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.
2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld
Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány
Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint