Hírek
2018. Augusztus 22. 12:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ketten megsérültek a tűzijáték miatt Zánkán - Eljárást indult

Eljárást indított a rendőrség a zánkai augusztus 20-i tűzijáték ügyében, a nézők közé csapódó rakéták a polgármester információi szerint két embert sebesítettek meg.
Kucsera Katalin, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletes szóvivője szerdán az MTI megkeresésére azt közölte: a zánkai tűzijátékon történtek ügyében foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétség miatt indított eljárást ismeretlen tettes ellen a Balatonfüredi Rendőrkapitányság.
Filep Miklós, Zánka polgármestere az MTI-nek azt mondta: az augusztus 20-ai tűzijáték második-harmadik percében - szerinte "nyilvánvalóan a vállalkozó hibájából" - 4-5 petárda a kilövőállástól vízszintesen a vízparton állók és a Balaton irányába indult el.
Az ott levő 30-50 ember elmenekült az érintett területről, a strandgondnok pedig a rendelkezésre álló eszközökkel elsősegélyt nyújtott azoknak, akik azt igényelték. A polgármester információi szerint ketten szenvedtek nyolc napon belül gyógyuló égési sérüléseket, őket a mentők a helyszínen ellátták.
Filep Miklós közölte: az önkormányzat a hatályos jogszabályok szerinti bejelentési kötelezettségnek eleget téve előzetesen kijelölte a tűzijáték idejére a rendőrség és a katasztrófavédelem által ellenőrzött és jóváhagyott védelmi zónát, és azon belül senki sem tartózkodott.
Hozzátette: a tűzijátékot pályázat útján kiválasztott vállalkozó bonyolította le.
A polgármester sajtóinformációkat cáfolva azt mondta, a jelenlévők nagy része - több ezer ember - az eseményeket nem észlelte, "pánik és menekülési hullám, egymást tipró embertömegek nem voltak".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat