Hírek
2013. Február 19. 05:00, kedd |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kezelje természetes úton gyermeke betegségét
A gyerekek gyakran megbetegszenek, évente 6-8-szor fáznak meg, s emellett számos más betegség érheti őket. Sokan használnak alternatív, természetes gyógynövényeket kezelésükre gyógyszerek helyett. Ezek azonban inkább megelőzésre, a fertőzések kivédésére alkalmasak, különösen a tanév kezdetén fontos használatuk - írja a Fox News cikke.
A tanév kezdetén, utazáskor és ünnepek alatt gyakoribbak a megbetegedések a gyerekek körében. A szakértők összegyűjtöttek néhány olyan természetes gyógymódot, amelyek enyhítik gyermeke tüneteit és gyorsíthatják a felépülést. Azonban ne feledje, mielőtt bármilyen természetes gyógymódot alkalmazna gyógyszer helyett, egyeztessen a gyermekorvossal. Ugyanis csakúgy, mint a gyógyszerek esetében, itt is fennáll a mellékhatások veszélye.
A megfázás tüneteinek enyhítésében segít a dél-afrikai növény, az umcka, amely mentolos ízének köszönhetően segít felszabadítani a légutakat, valamint csökkenteni a torokfájást. A gyömbérből készült tea szintén jó természetes gyógymód.
A köhögés csillapításában segít a vadcseresznye, a gyöngymenta, az izsóp és az eukaliptusz szirup keveréke.
Az oscillo az egyik legelterjedtebb és legszélesebb körben használt alapanyag az influenza tüneteinek enyhítésére.
A láz aggasztó lehet, de mivel a baktériumokat elpusztítja, ezért egyben jó is, azt jelzi, hogy a szervezet felvette a küzdelmet a vírussal szemben. A citromfű, a cickafark és a gyöngymenta segíthet a láz csökkentésében. Ugyanakkor ne feledje, mindenről egyeztessen a gyermekorvossal!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 07:33, hétfő | Életmód
Folytatódik a napos, tavaszias idő ezen a héten is
A fátyol- és gomolyfelhők mellett napos, tavaszias időre van kilátás ezen a héten.
2026. Március 08. 14:00, vasárnap | Életmód
A Wizz Air UK megkapta a hatósági engedélyt az Egyesült Államokba közlekedő járatok üzemeltetésére
A Wizz Air UK megkapta a szükséges engedélyeket az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok közötti járatok üzemeltetéséhez - közölte a légitársaság pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 14:00, szombat | Életmód
Parajd - Az előző év öt százalékára esett vissza tavaly a turistaforgalom Parajdon
2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód
30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben
A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -
