Hírek
2019. December 22. 08:10, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kitüntetik a diákjait védő testnevelő tanárt
Az emberi erőforrások minisztere kitünteti Farkas János testnevelő tanárt, aki megvédte diákjait egy fővárosi villamoson - közölte a szaktárca szombaton az MTI-vel.
A közlemény szerint Kásler Miklós miniszter Trefort Ágoston-díjban részesíti a tanárt; a díj átadásáról később gondoskodnak.
A közleményben felidézték, egy férfi egy fővárosi villamoson kötözködni kezdett a Gulner Gyula Általános Iskola korcsolyaoktatásra igyekvő tanulóival, az őket kísérő és védő pedagógust pedig késsel megszúrta.
A rendőrség csütörtökön közölte, hogy előző nap a XVIII. kerületben az 50-es villamoson egy férfi bozótvágó késsel fenyegette az utasokat, egy tanárt pedig többször is megszúrt.
A támadót súlyos testi sértés bűntettének kísérlete és felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette miatt hallgatták ki gyanúsítottként, majd - mivel más ügyben már körözték - a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézetbe vitték büntetésének letöltésére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában
Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
