Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2019. Március 17. 13:32, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illuszráció: pixabay

Közgazdász: egy mutatón sem érződik válsághangulat

Közgazdász: egy mutatón sem érződik válsághangulat

Csath Magdolna közgazdász szerint Magyarországon jelenleg egy mutatón sem érződik, hogy bármiféle válsághangulat lenne.

A szakember az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában ugyanakkor megjegyezte: a magyar gazdaság nagyon erősen kötődik például a német gazdasághoz, ezért nyilvánvalóan Magyarországra is begyűrűzik egy esetleges válság. Emiatt nagyon fontos, hogy a magyar gazdaság válságálló képessége erős legyen.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a héten közölte, januárban az ipari termelés volumene 4,4 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Csath Magdolna ezt kommentálva azt mondta, majdnem minden ágazat, alágazat nagyon jól teljesített. Kiemelhető az élelmiszer- és a járműipar. Kitért arra, hogy a szolgáltatások is erősödnek, azon belül különösen a piaci alapúak.

Címkék: gazdaság, válság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség

A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.

2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld

Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is

A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

2026. Április 17. 07:05, péntek | Belföld

Szóvivő: európai bizottsági delegáció utazik pénteken Budapestre a leendő magyar kormánnyal egyeztetni

Az Európai Bizottság delegációja pénteken Budapestre utazik, ahol \"megkezdődnek az egyeztetések a leendő magyar kormánnyal\" - közölte Paula Pinho a testület szóvivője csütörtökön.