Hírek
2011. Augusztus 02. 14:41, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Már idén 7 milliárdan leszünk a Földön
A kutatók számításai szerint a Föld teljes lakossága már eben az évben elérheti a bűvös 7 milliárdot, 2050-re pedig már 9,3 milliárdan lehetünk.
A következő kevesebb, mint negyven évre kalkulált népességnövekedés - 2,3 milliárd - így pontosan annyi lesz, amennyi ember 1950-ben a bolygón élt.
David Bloom, a Harvard Egyetem professzora a Science című folyóiratnak adott interjújában elmondta: ennek a 2,3 milliárd embernek a legnagyobb része a fejlődő országokban jön majd a világra - közülük is 1,15 milliárd Afrikában. Így a fekete kontinensen is megugrik majd a népességszám.
A tudósok szerint azonban ez a hirtelen népességnövekedés katasztrofális következményekkel is járhat, mivel eddig példa nélküli demográfiai felfordulást fog okozni. Emellett pedig az ivóvízkészlet és az élelmiszerek mennyisége is kevés lehet majd ahhoz, hogy ennyi embert kielégítsen.
A világ népessége az adatok szerint 1850-ben érte el a fordulópontnak számító 1 milliárdot. Igazán nagy demográfiai robbanás azonban az elmúlt 50 évben következett be, amikor a Földön élő emberek száma 3 milliárdról 7 milliárdra nőtt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni
A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
