Hírek
2018. November 30. 05:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Marad a hideg a tél első hétvégéjén is
A tél első hétvégéjén is marad a hideg, helyenként mínusz 10 foknál is hidegebb lehet. Jelentősebb csapadék nem várható, csak kisebb havazás valószínű
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken a keleti országrészben várható több napsütés. A felhős tájakon hószállingózás sem zárható ki. A szél főként a Dunántúlon megélénkül, a Fertő tó térségében olykor meg is erősödik. Hajnalban mínusz 10 és mínusz 3 fok között alakul a hőmérséklet, de néhol ennél hidegebb is lehet. A nappali maximumok mínusz 3 és plusz 2 fok között alakulnak.
Szombaton keletebbre változóan felhős, a Dunántúlon többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég. A Nyugat-Dunántúlon elszórtan hószállingózás, kisebb havazás lehet. A minimumhőmérséklet a Dunántúlon mínusz 6 és mínusz 2, másutt mínusz 12 és mínusz 5 fok között valószínű. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 2 fok között alakul.
Vasárnap napközben csapadék nem valószínű, nagyrészt borult idő várható. Északnyugaton néhol megélénkül a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 9 és mínusz 2 fok között lesz. Napközben 0-6 fok várható - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld
Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja
Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.
2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld
Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas
Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.
2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld
Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása
Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.
