Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2017. Október 31. 17:09, kedd | Belföld
Forrás: mti

Megerősített szolgálattal készül a máltai szeretetszolgálat az idei télre

Megerősített szolgálattal készül a máltai szeretetszolgálat az idei télre

Megerősített szolgálattal és a hajléktalanok előtt szükség esetén megnyitható szállásokkal készül az idei télre a Magyar Máltai Szeretetszolgálat

- mondta a szervezet budapesti intézményvezetője kedden az M1 aktuális csatornának. Biró Péter hozzátette: a hajléktalanellátásban szerdától, november 1-jétől számítják a téli időszakot április 30-ig. Elindul a krízisautó szolgáltatásuk, több százan vesznek részt a szeretetszolgálat munkájában és hat helyszínen nyújtanak mintegy háromszáz ember befogadására alkalmas szálláslehetőséget.

Ismertette: szervezetük a főváros budai oldalán nyújtja szolgáltatásait, de a pesti oldalon is vannak gyakorlott hajléktalanellátó szervezetek.

Az intézményvezető elsődlegesnek nevezte a közterületen élők szálláshelyek felé terelését, hogy ezzel is minimalizálják a krízishelyzetek kialakulását. Hozzátette: csak becslések állnak rendelkezésre arról, hogy hány hajléktalan élhet Budapesten, ez a szám 8-10 ezer körülire tehető. A Fővárosi Önkormányzattal jó együttműködésben vannak, szükség esetén további szálláshelyeket tudnak megnyitni és el tudják látni az érintetteket - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.