Hírek
2016. Május 12. 12:34, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Megújult stílusában, tartalmában és kivitelezésében a Pannon Tükör
A 75 esztendővel ezelőtt született Utassy József költőre emlékeznek, felidézik Zalaegerszeg történetét, novellákat, verseket, tanulmányokat tesznek közzé a megújult Pannon Tükör folyóiratban.
A régi értékek megőrzése mellett új elemekkel bővült a kiadvány: a százoldalas, képekkel illusztrált folyóiratban csaknem húsz szerző írása olvasható - mondta el Kaj Ádám, a Pannon Tükör április közepén kinevezett főszerkesztője.
A kulturális folyóiratban új műfaji elemként jelenik meg az interjú. Elsőként Szabolcs Péter szobrászművésszel készült beszélgetést tették közzé, a jövőben pedig a "testvérmúzsák valamelyik ágában" alkotó, főként zalai művészeket mutatják be. A művészeti rovatban a Hevesi Sándor Színház két korábban bemutatott produkciójáról - A makrancos hölgy című vígjátékról és Czegő Teréz Asszony a fronton című monodrámájáról - közöltek kritikát, ismertették a Griff Bábszínház bemutatóit.
Összeállítás készült a 75 esztendővel ezelőtt született Utassy József (1941-2010) Kossuth-díjas költő tiszteletére, amelyben kortársak, barátok versekkel, tanulmányokkal, írásaikkal emlékeznek a költőre.
A szépirodalom rovatban a kortárs írók, költők munkái mellett Srecko Kosovel (1904-1926) szlovén költő három verse szerepel, a tanulmány/kritika rovatban pedig Braun Barna az irodalom népszerűsítéséről, piaci szerepéről írt tanulmánya olvasható.
További három tanulmány a zalai megyeszékhely történetét idézi fel, dokumentálja Zalaegerszeg rendezett tanácsú várossá válását, amelynek 130. éves jubileumát tavaly ünnepelték - ismertette Kaj Ádám.
Hozzáfűzte: a Pannon Tükör a zalai, muravidéki alkotók irodalmi, szellemi műhelye. A szerzők, a folyóirat munkatársai azért dolgoznak, hogy a régió művészétet, színházi, képzőművészeti, zenei értékeit minél szélesebb körben megismertethessék az emberekkel - hangsúlyozta a főszerkesztő.
Kitért arra is, hogy a jövőben több rendezvényt, köztük rendhagyó irodalomórákat szerveznek. Terveik szerint június közepén Pannon Pódium címmel - színházzal és irodalommal a főszerepben - megrendezik az első zalaegerszegi kulturális mini fesztivált.
A Pannon Tükör megújult számát szerdán mutatják be Zalaegerszegen, a Mimosa kávézóban.
A folyóiratot a Zalai Írók Egyesülete alapította 1995-ben. Az alapító főszerkesztő Pék Pál volt, munkáját 2003-ban Péntek Imre vette át, szerkesztőség ekkor került át Zalaegerszegre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 19. 07:30, hétfő | Sport
Emilia Romagna Nagydíj - Verstappen magabiztos győzelmet aratott Imolában
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője magabiztos győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Emilia Romagna Nagydíjon, Imolában.
2025. Május 19. 07:29, hétfő | Bulvár
Pajtalátogatásokkal és fényinstallációkkal mutatják be a csűrök és pajták világát az Őrségben
Pajtalátogatások, fényinstallációk és előadások mutatják be a csűrök és pajták világát a Kandela programsorozat keretében Szalafőn, Pityerszeren és Őriszentpéteren május 23. és 25. között.
2025. Május 19. 07:27, hétfő | Életmód
AM: feltárulnak Magyarország természeti értékei a Nemzeti Parkok Hetén
Magyarország természeti kincsei újra várják a felfedezőket, országszerte elindul a Magyar Nemzeti Parkok Hete, a legnagyobb ökoturisztikai rendezvénysorozat belföldön - közölte az MTI-vel szombaton az Agrárminisztérium (AM).