Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2023. December 14. 09:57, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: délen egyhavi csapadékmennyiséget hozott a ciklon

Meteorológia: délen egyhavi csapadékmennyiséget hozott a ciklon

Délen egyhavi csapadékot hozott a ciklon, Szentlászlón 24 óra alatt 43 milliméter eső esett - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán csütörtökön.

Hozzátették: a várakozásoknak megfelelően a Magyarország felett átvonult ciklonnak köszönhetően az ország déli felén esett érdemi, 20 millimétert meghaladó eső, de a 24 órás csapadékmennyiség csütörtök reggelig Csurgón elérte a 41, Szentlászlón a 43 millimétert.

Eközben az ország északnyugati csücske teljesen kimaradt a csapadékból - tették hozzá.

A bejegyzésben arról is írtak, a december hónapra jellemző átlagos, 40-45 milliméteres csapadékmennyiség az ország déli felén több helyen is 48 óra alatt leesett.

Címkék: csapadék, eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.