Hírek
2012. Május 12. 07:01, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mi okozza a heves esőzést? - vihar közepébe repültek a tudósok
A tudósok turbulenciát okozó vihar közepébe repültek egy rövid időre azért, hogy kiderítsék, mi okozza a heves esőzéseket.
A Délnyugat-Angliából induló kutatás során a felhők belsejében adatokat gyűjtöttek a hőmérsékletről és a víz viselkedéséről - számol be a BBC.
A kutatás segíthet előrejelezni a viharokat és az árvizet. Meleg front esetében a meleg levegő tömege a hideg levegőnek nyomódik és arra kényszerül, hogy fölé emelkedjen. A meleg levegő gyors emelkedése az atmoszférán keresztül az oka a heves és sokszor nagyon erőteljes viharoknak.
Az alap mechanizmust már évek óta ismerjük, de az úgynevezett mikrofizikát a tudósok még nem teljesen értik. A kutatás során azonban megállapították: gyakran az extrém időjárás kisebb horderejű viharokból alakul kis és kap erőre.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
