Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2020. Június 11. 10:53, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/Fotó: nébih

Minden előírást megszegett egy ceglédi sertéstartó - VIDEÓ

Minden előírást megszegett egy ceglédi sertéstartó - VIDEÓ

A Nébih 166 házi sertés és 34 juh forgalmi korlátozását rendelte el egy ceglédi állattartó telepen, ahonnan így állatokat, vagy azokból előállított termékeket kivinni, illetve oda bevinni tilos

– közölte csütörtökön a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal az MTI-nek küldött közleményében.

Az állattartónak nem volt szerződése szolgáltató állatorvossal, az állatok gyógykezelésére vonatkozó dokumentumokat nem vezette. A sertés- és juhállományban jelöletlen állatok is voltak, a tulajdonos a kötelező nyilvántartásokat sem vezette az állományról, egyes állatok vásárlásáról még dokumentumokat sem tudott felmutatni. A telep az elpusztult állatoknak előírt hullatárolóval sem rendelkezett. A csak sertéstartásra bejelentett állattartó telepen találtak a június elején tartott ellenőrzésen a sertések mellett 34 juhot is.

A telepen egyáltalán nem állt rendelkezésre szociális helyiség, nem biztosították megfelelően a higiénikus kézmosás lehetőségét – sorolta ta hiányosságokat a Nébih.

A nem megfelelő állatjelölések, a bizonytalan eredet és az előírt diagnosztikai vizsgálatok igazoltságának hiánya, az állatok ismeretlen egészségügyi állapota, továbbá az állattartó telep működéséhez szükséges alapvető tárgyi feltételek hiánya miatt az ellenőrök azonnali hatállyal rendelték el forgalmi korlátozást az összes állatra – közölte a Nébih.

A hivatal kiemelte: az afrikai sertéspestis miatt a károk csökkentése, a kockázatok mérséklése érdekében az állattartására vonatkozó előírásokat fokozottan ellenőrzi. A hónap elején ellenőrzött telepen az előírások hosszú sorát sértették meg, az eljárás és a bírság kiszabása folyamatban van.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.

2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld

OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament

Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.