Hírek
2019. November 20. 06:36, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Napirenden a képviselők jogállásának és a házszabálynak a módosítása
Az Országgyűlés szerdán összesen kilenc törvényjavaslat általános vitáját bonyolítja le.
Az ülésnap reggel 9 órakor kezdődik, elsőként az egyfokú járási hivatali eljárások megteremtésével összefüggő módosításokról kezdődik általános vita.
A képviselők ezt követően kezdenek bele az Országgyűlés működését és a képviselők jogállását érintő változtatások, valamint a házszabály módosításának tárgyalásába.
A továbbiakban szó lesz még egyebek mellett a csaladvédelmi akciótervvel, a Nemzeti Filmintézet Közhasznú Nonprofit Zrt. létrehozásával, valamint az új szakképzési törvénnyel összefüggő változtatásokról.
A parlament csütörtök és pénteken folytatja munkáját, amely jövő hétfőn ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
