Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2017. Január 23. 11:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Napokig tarthat a közlekedési korlátozás a fővárosban

Napokig tarthat a közlekedési korlátozás a fővárosban

Remélhetőleg csütörtökön enyhíteni lehet a magas szállópor-koncentráció miatt Budapest közigazgatási területére elrendelt közlekedési korlátozáson -

mondta Tarlós István főpolgármester hétfőn a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. A meteorológiai szolgálat szerdára szelet jelez előre, így remélhető, hogy szerdától vagy csütörtöktől inkább enyhül, mintsem súlyosbodna a helyzet - mutatott rá Tarlós István, megjegyezve, hogy a jelenlegi, nem túl nagy gyakorisággal bevezetett fővárosi intézkedés is már elég súlyos, hiszen ilyenkor bizonyos gépjárművek nem közlekedhetnek a fővárosban.

Kitért arra is, ilyenkor felmerülnek olyan kérdések is, hogy akkor ezeken a napokon miért nem ingyenes a budapesti tömegközlekedés. Ez nem olyan egyszerű kérdés - mondta Tarlós István, hozzátéve: a szmogriadót a főpolgármesternek kell elrendelnie, az ingyenességről már nem neki egyedül, hanem a Fővárosi Közgyűlésnek kellene dönteni.

A főpolgármester megjegyezte azt is, hogy ilyenkor nem lehet ingyenesen utazni a MÁV és a Volán járatain sem, tehát nem feltétlenül alátámasztható ez az ingyenesség sem.

Kiemelte azt is, hogy az intézkedést törvény szabályozza, és ilyenkor, szmog esetén sok ember egészsége forog kockán.

Tarlós István azt mondta, hogy talán - az előrejelzések alapján - csütörtökön már enyhíteni lehet az intézkedéseken.

A Főpolgármesteri Hivatal vasárnap éjszaka azt közölte az MTI-vel, hogy hétfő reggel 6 órától Budapest közigazgatási területén tilos azzal a gépjárművel közlekedni, amelynek a forgalmi engedélyében a környezetvédelmi osztályt jelölő kód 0; 1; 2; 3; 4 szerepel, vagy amelyek a forgalmi engedélye nem tartalmaz környezetvédelmi osztályt jelölő kódot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.