Hírek
2018. Március 04. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Nem okoz terméskiesést a tavasz eleji fagy
Az elmúlt napokban hidegrekordot regisztráltak az ország több pontján; ennek ellenére nem fenyegeti veszély az idei gyümölcstermést
– közölte Apáti Ferenc a Magyar Nemzetnek. A FruitVeb Magyar Zoldség-gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács gyümölcs-főbizottságának elnöke a lapnak elmondta, a mostoha időjárás ellenére a legtöbb gyümölcsfajta esetében egyáltalán nem okozott károkat az esetenként mínusz 15 vagy akár 20 Celsius-fok, viszont a korai virágzású kajszi- és őszibaracknál már megindult a fakadás. Ezeknél a fajtáknál már március közepén megkezdődik a virágzás, így a megbomlott rügyekben bőven tehet kárt a fagy, mértéke akár a harminc százalékot is elérheti. Ez nem lesz feltétlenül kihatással a termésre, ugyanis ha később nem kell szélsőséges időjárással számolni, akkor a virágok fele-harmada elég a normál terméshez – közölte a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással
Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.
2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld
Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé
Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.