Hírek
2012. Február 25. 14:03, szombat |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Nincs árvízveszély - Elégedettek a védelemmel
A rendkívüli időjárási helyzetben helytálltak az együttműködő szervezetek - állapították meg a Fővárosi Védelmi Bizottság pénteki ülésén.
Ahol arról is szó volt, hogy az előrejelzések alapján a tavaszi olvadások idején nem kell komolyabb árhullámra számítani a fővárosban. Erről Budapest Főváros Kormányhivatala szombatra virradóan tájékoztatta az MTI-t.
Az ülésen Budapest Főváros Kormányhivatala mellett részt vettek a Fővárosi Önkormányzat vezetői, a honvédelem, a katasztrófavédelem, a népegészségügyi szakigazgatási szerv és a rendvédelmi szervek fővárosi irányítói, továbbá a helyi védelmi bizottságok elnökei, vagyis a 23 fővárosi kerületi polgármester, illetve egyéb meghívott vendégek.
Pesti Imre kormánymegbízott, a védelmi bizottság elnöke értékelte a rendkívüli időjárási helyzet kapcsán tapasztaltakat. Elmondta, hogy valamennyi együttműködő szervezet jelesre vizsgázott a felkészülésben, a helyzet kezelésében és az információ áramlása a bevont szervezetek és a védelmi bizottság titkársága, valamint a helyi védelmi bizottságok között példaértékű volt.
Budapest idei árvízi veszélyeztetettségéről Palkó György, a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. vezérigazgatója tartott tájékoztatót. Elmondta, hogy a jelenlegi előrejelzések szerint a tavaszi olvadások során komolyabb árhullámra a fővárosban nem kell számítani.
A védelmi bizottság ülését követően a testület tagjai és meghívottak részt vettek a Honvédelmi Minisztérium Védelmi Hivatala és a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság által közösen szervezett védelmi igazgatási felkészítésen. A programon több mint százan jelentek meg, többek között a kerületi önkormányzatok jegyzői, az újonnan kinevezett védelmi referensek és további meghívottak.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
2026. Április 20. 11:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Három hét van a plakátok eltávolítására
Még valamivel több mint három hetük van az országgyűlési választáson induló jelölteknek és pártoknak arra, hogy eltávolítsák a kampány időszakában a közterületeken elhelyezett plakátjaikat.
2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld
Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is
A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
