Hírek
2020. Január 16. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nőttek a PC-eladások a világon tavaly

Hét év után tavaly először nőttek a PC-eladások globálisan - derül ki két vezető ágazati cég adataiból.
Az amerikai International Data Corporation (IDC) informatikai és távközlési piackutató vállalat azt közölte, hogy a hagyományos kivitelű személyi számítógépek értékesítése világszerte 2,7 százalékkal, 266,69 millióra nőtt. Az ugyancsak amerikai Gartner informatikai piackutató szerint a bővülés szerényebb, 0,6 százalék volt 261,2 millióra.
A tavaly eladott készülékek alapján a rangsor élén a Lenovo áll 24,3 százalékos piaci részesedéssel, majd a HP (23,6 százalék), a Dell (17,5 százalék), az Apple (6,6 százalék) és az ACER (6,4 százalék) következett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:34, szerda | Külföld
Az ügyész halálbüntetést javasol a Charlie Kirk elleni merénylet gyanúsítottjára
Az ügyész halálbüntetés javaslatával nyújtotta be a vádiratot a bírósághoz a Charlie Kirk elleni halálos merénylettel gyanúsított Tyler Robinson ügyében kedden.
2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld
A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett
A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.
2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld
Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat
Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.