Hírek
2020. Április 21. 07:14, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Nyolc előterjesztésről tárgyalnak az országgyűlési képviselők
Az Országgyűlés kedden nyolc előterjesztés általános vitáját bonyolítja le.
A hétfőn kezdődött ülés második napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik.
Az első napirendi pontokban nemzetközi szerződésmódosításokról tartanak várhatóan rövid vitákat, majd terítékre kerülnek az ellenzék klímavészhelyzettel összefüggő javaslatai.
Az atomenergiát és a piacfelügyeletet érintő kormányzati előterjesztések mellett szó lesz még arról a javaslatról is, amelyben a nemzeti erőforrások minisztere a kulturális intézményekben foglalkoztatottak közalkalmazotti jogviszonyának átalakítását kezdeményezi.
Az ülés április 27-én, hétfőn folytatódik, amikor az azonnali kérdések és kérdések mellett megtárgyalják azt a kormánypárti politikai nyilatkozatot is, amely a rendszerváltás utáni első országgyűlési választás eredményeként felálló parlament 1990-es alakuló ülésének kíván emléket állítani.
A képviselők május 2-án, szombaton fogadhatják el a képviselőként Orbán Viktor miniszterelnök által is jegyzett nyilatkozatot, az Országgyűlés ünnepi ülésnapján Áder János köztársasági elnök is beszédet mond.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
