Hírek
2018. December 27. 18:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nyolc mázsa jelöletlen zöldséget és gyümölcsöt találtak Csongrádban
Több mint nyolc mázsa jelöletlen zöldséget és a gyümölcsöt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy Csongrád megyei piacon
- tájékoztatta a NAV megyei adó- és vámigazgatóságának sajtóreferense csütörtökön az MTI-t. Némedi-Varga Éva közölte: a NAV munkatársai próbavásárlást tartottak egy teherautóból almát, fejes káposztát, karfiolt, sárgarépát, petrezselymet és körtét árusító férfinél egy Csongrád megyei piacon. A próbavásárláson az ellenőrök sem számlát, sem nyugtát nem kaptak. Kiderült az is, hogy az értékesítést végző férfinél pénztárgép és számla-, illetve nyugtatömb sem volt.
A kormányhivatal szakemberei megállapították, hogy a 44 rekesz, összesen 810 kilogramm zöldség és gyümölcs jelöletlen, így kockázatosnak minősítették a szállítmányt, zár alá vették, és elrendelték az áru megsemmisítését.
Az emberi fogyasztásra alkalmatlan zöldséget és gyümölcsöt a pénzügyőrök átadták a Szegedi Vadasparknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 14. 14:00, csütörtök | Belföld
Gajdos László: leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat
Leállítják a védett erdők kitermelését, és szigorítják az ipari szankciókat - írta Gajdos László élő környezetért felelős miniszter szerdán Facebook oldalán.
2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld
OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot
2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld
Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt
Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt
