Hírek
2013. November 15. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Otthoni HPV-teszttel is felismerhető a méhnyakrák
Otthoni HPV segíthet a méhnyakrák felismerésében azoknak a nőknek, akik nem járnak orvosi szűrésre. A kísérletbe olyan nőket vontak be, akik legalább négy éve nem jártak nőgyógyásznál - írja a Fox News.
A vizsgálatba főleg alacsony jövedelmű nőket vontak be, s a résztvevők 12 százaléka HPV-fertőzött volt, így a magas kockázati csoportba tartozott. Az otthoni teszt mellett orvosi vizsgálat alá is vetették a résztvevőket annak érdekében, hogy megnézzék, az otthoni tesztek a valóságnak megfelelő képet mutat-e.
Az otthoni HPV-szűrés 97 százalékos biztonsággal állapította meg a fertőzést. Mindazonáltal nem ajánlják azoknak a nőknek, akik rendszeresen járnak méhnyakrák szűrésre.
Ráadásul nem minden HPV-vel fertőzött páciens lesz méhnyakrákos, ezért a Pap-kenet biztosabb eredményt mutat. A szakemberek az otthoni teszt lehetőségével tehát nem alternatívát akarnak nyújtani a nőknek, csupán azokat is szeretnék elérni, akik egyébként nem járnak el az évente ajánlott vizsgálatokra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 14:00, hétfő | Életmód
Steinbach József: van bátorítás, igazi isteni bátorítás
A feltámadás örömüzenete az, hogy van bátorítás, nem is akármilyen bátorítás, isteni bátorítás - jelentette ki a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke húsvétvasárnapi igehirdetésén, Balatonalmádiban.
2026. Április 06. 13:00, hétfő | Életmód
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 05. 12:00, vasárnap | Életmód
Megérkezett a magyar piacra a BAIC kínai autómárka
Megérkezett a magyar piacra a BAIC autómárka, a kínai autóipar egyik meghatározó szereplőjének modelljeit áprilisban kezdik forgalmazni Magyarországon
2026. Április 04. 14:00, szombat | Életmód
Agrometeorológia: optimálisan fejlődhetnek az őszi vetések, de fagy veszélyezteti a gyümölcsfákat
Az őszi vetések többnyire optimálisan fejlődhetnek a megázott talajban, de a szokásosnál korábban virágzó gyümölcsfákat a fagy veszélyezteti - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
