Hírek
2017. Július 13. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Rákkeltő anyagot találtak egy gyerek reggeliző készletben

Kivonta a forgalomból a Disney \"Minnie Mouse\" mintás, három részes reggeliző készleteket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih),
miután abban egy rákkeltő anyagból, a kadmiumból az elfogadott maximális érték több mint kétszeresét mutatta ki a cseh hatóság. A Nébih az Európai Unió élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén (RASFF) értesült a bejelentésről.
A Nébih szerdai közleménye kiemeli, hogy a hatóság a riasztást követően értesítette a termék legnagyobb magyar forgalmazóját, a Tesco-Global Áruházak Zrt.-t, hogy a kifogásolt árut azonnal vonják ki a forgalomból. A hatóság értesülése szerint a vállalkozás a külföldi beszállító jelzése alapján levette a polcokról a termékeket.
A hivatal kéri, hogy a bögréből, tálkából és tányérból álló kínai előállítású porcelán, 70165 számú tételazonosítóval ellátott készletet ne használják tovább, mivel a kadmium kioldódásának mértékét több tényező befolyásolhatja, köztük a használat módja is.
A hatóság felhívja a fogyasztók figyelmét arra, hogy amennyiben használat során bármilyen tünetet észlelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz.
A közlemény szerint a kifogásolt termékek visszavásárolhatóságáról a forgalmazó dönthet, és határozhatja meg a kártalanítás feltételeit és módját is. A hivatal azt javasolja, hogy a fogyasztók ezekről előzetesen a vásárlás helyén tájékozódjanak.
A kadmium a természetben csaknem mindenütt előforduló környezeti szennyező anyag, vegyületei erősen mérgezőek. A szervezetben elsősorban a májban és a vesében halmozódhat fel, bizonyítottan rákkeltő hatású. Élelmiszerekkel érintkező, nem megfelelően készített anyagokból, edényekből, eszközökből is kioldódhat - tette hozzá a Nébih.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.