Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2021. Június 18. 15:41, péntek | PR

Reumakórházból járási hivatalt építettek

Reumakórházból járási hivatalt építettek

Egy évek óta nem használt, korábban reumakórházként működött épületet alakított át járási hivatallá és kormányablakká, a Jánosik és Társai Kft.

A több mint 860 millió forintos építkezés megrendelője a Borsod-Abaúj -Zemplén Megyei Kormányhivatal volt. A munkát közbeszerzésen nyerték el – tájékoztatott Jánosik Lajos, a Jánosik és Társai Kft. tulajdonosa.

Az Ózd központjában található, összesen 3890 négyzetméter alapterületű, alápincézett, földszintes épületen, rekord gyorsan, hat hónap alatt végezték el a munkákat. Lebontották a belső térelválasztókat, burkolatokat és az igényeknek megfelelően húztak fel új falakat. Minden ajtót, ablakot kicseréltek. A födém és homlokzat utólagos hőszigetelést kapott. Felújították az elektromos és gépészeti rendszereket is. A tetőre napelemrendszert építettek be. Az irodákat részben klimatizálttá tették. Álmennyezettel borították az egész épületet, festették a falakat és új burkolatokat is elhelyeztek. Az új hivatalhoz parkoló is tartozik. Átlagosan 80 ember dolgozott az építkezésen.
A felújított épületben a járási hivatal tevékenységén túlmenően családtámogatási, nyugdíj- és egészségbiztosítási, földhivatali, építésügyi, valamint népegészségügyi, élelmiszer-biztonsági és állategészségügyi feladatokat látnak el a szervezeti egységek. Az Ózdon és térségében élő emberek a jövőben kényelmesen, kulturált körülmények között, egy helyen tudnak elintézni minden olyan ügyet, amely a kormányhivatal és a járási hivatal hatáskörébe tartozik. A reumás panaszokkal küszködő gondozottak, betegek sem maradtak ellátatlanul, őket az Almási Balogh Pál Kórház területén kialakított korszerű, új reumaszárnyban fogadják Ózdon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 09:35, szerda | PR

K&H: már a húsvéti locsolkodáskor kapott pénz is taníthat takarékoskodásra

a zsebpénz és az ünnepi ajándékpénz is fontos szerepet játszhat a pénzügyi szokások kialakulásában

2026. Március 30. 19:05, hétfő | PR

MAGNÓLIÁK A KERTBEN

2026. Március 26. 20:43, csütörtök | PR

Gödöllőt szépíti a Jánosik Kft.

Nyílt közbeszerzésen nyerte el 28 hónapos időtartamra a Jánosik és Társai Kft. Gödöllő város közigazgatási területének növényápolási munkáit – tájékoztatott Jánosik Lajos, a cég tulajdonosa.