Hírek
2012. Június 12. 05:00, kedd |
Kék hírek
Forrás: MTI
Sikkasztás és hűtlen kezelés gyanúja a székkutasi szövetkezetnél
Több mint 800 rendbeli sikkasztás és 15 millió forintra elkövetett hűtlen kezelés miatt gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség a székkutasi Új Élet Mezőgazdasági Szövetkezet egykori vezetőit - közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel.
Szenti Szabolcs tájékoztatása szerint a szövetkezet gazdálkodásával összefüggésben egy feljelentés alapján rendeltek el nyomozást, az ügy iratait most vádemelési javaslattal a hódmezővásárhelyi ügyészségnek továbbítják. A sajtószóvivő kifejtette: a megalapozott gyanú szerint a szövetkezetnél egy kártalanítási eljárást követően az arra jogosult 821 ember nem kapta meg a neki járó pénzösszeget, annak ellenére, hogy a kártalanításként járó terület 100 millió forintért 2007 márciusában elkelt, és a pénzt a vevő a szövetkezetnek átutalta.
A szövetkezet a pénzt a gyanú szerint a működésére fordította, az érintett tagoknak a mai napig nem fizettek, és arra a szövetkezet vagyoni viszonyai miatt reális esély sincs - tette hozzá Szenti Szabolcs.
A rendőrség összesen 821 rendbeli sikkasztás megalapozott gyanúja miatt hallgatott ki gyanúsítottként egy 60 éves székkutasi férfit.
Ezen túlmenően a nyomozás során a szövetkezet egykori vezetői közül négy embert hallgattak ki gyanúsítottként egy, az eljárás során felvetődött, 15 millió forintra elkövetett hűtlen kezelés gyanúja miatt. Az MTI úgy tudja, az ügyben székkutasi magánszemélyek megkeresésére a térség országgyűlési képviselőjeként Lázár János (Fidesz) tett feljelentést.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:29, csütörtök | Kék hírek
BRFK: ellopott, majd kórházi inkubátorban hagyott egy csecsemőt egy nő Budapesten
2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek
BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban
Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen
2025. November 05. 07:30, szerda | Kék hírek
Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Szentmártonkátán
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
