Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2018. Március 30. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Sok csapadék várható a húsvéti hosszú hétvégén

Sok csapadék várható a húsvéti hosszú hétvégén

A következő napokban egyre többfelé várható eső, és sokfelé erős, viharos lesz a szél. Ezzel együtt tovább melegszik a levegő:

többfelé 20 Celsius-fok körüli meleg is lehet. A húsvéti hosszú hétvége második felében mérséklődik a meleg - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken kora délelőttig az Alföldön még eshet az eső, napközben viszont már csak kevés helyen fordulhat elő zápor. Rövidebb időre a nap is kisüthet. A szél viszont élénk, délkeleten és Sopron környékén erős is lehet. A leghidegebb órákban 1-8 fok lesz. Napközben 13-20 fokig melegszik a levegő, de az Északi-középhegység térségében ennél pár fokkal hűvösebb lehet.

Szombaton országszerte várható eső, zápor, több helyen zivatar is kialakul. Többfelé megerősödik, helyenként viharossá is fokozódik a szél. A minimumhőmérséklet 5-11, a maximumhőmérséklet 14-21 fok között alakul.

Vasárnap, április elsején kezdetben többfelé valószínű eső, zápor, estére mindenütt megszűnik a csapadék. A szél viszont nagy területen viharossá fokozódik. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-9, a legmagasabb hőmérséklet 9-14 fok között várható.

Húsvéthétfőn sok napütés mellett, még néhol előfordulhat zápor. Nagy területen lehet viharos a szél. A leghidegebb órákban 1-6 fok lehet. Napközben 9-16 fokig melegszik a levegő.

Címkék: eső, hétvége, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit

A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 07. 07:41, kedd | Belföld

Magyar Péter: még Isztambulban is nevettek, hogy a Fidesz akar tüntetni a demokrácia mellett

Még Isztambulban is hangosan felnevettek, amikor meghallották, hogy a Fidesz akar tüntetni az alkotmányosság és a demokrácia mellett - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán.